31.10.2011 - Užijte si Samhain! :)
14.08.2011 - Návštěvnost přesně 2000!! Děkuji moc!
10.02.2011 - Návštěvnost už je přes 1000! Děkují!
27.11.2010 - Nový design a nové avatary
27.11.2010 - Blog přesunut na tuto adresuOSW-O Star Wars czech fansite
Baeta solitudo....

BLOG DOČASNĚ NEAKTIVNÍ KVŮLI LENOSTI ADMINKY :D :D :D

Posmrtný život

15. january 2011 at 19:37 | Grizzly |  + Články týdne
Week´s topicCo si myslím o posmrtném životě? Myslím, že určitě nějaký je... Nabízí se tu hned několik variant:

1. REINKARNACE
Přenesení duše do jiného těla. Už v pravěku lidé na reinkarnaci věřily. Když zabily nějakého mamuta nebo jiné zvíře, vždy do svých jeskyni přikreslily nový obrázek toho zvířete. Věřily, že v obrázku se uchová duše usmrceného zvířete a pak, před narození mláděte se přesune do nového těla.
Na toto téma byly popsané spousty papíru a byly natočeny spousty filmu. Doteď se toto téma řeší.


2. NEBE A PEKLO
V náboženství se moc nevyznám. Ale myslím, že v Bibli je řečeno, že člověk po smrti projde očistcem, ve kterém zjistí, kam za své činy vykonané za života půjde. Pokud byl věrný Bohu - půjde do nebe. Ale pokud se prohřešil, půjde do pekla. V nebi na něj bude čekat dobro, které si člověk ani nedokáže vymyslit. V pekle zase bude hořet v ohni.
Tato možnost posmrtného života je podle mě dost málo pravděpodobná.

3. POSMRTNÁ ŘÍŠE BOHA HÁDA
Po smrti vás převozník převeze přes jednu ze čtyř řek, které v Podzemní říší naleznete. (Jsou to řeky Amelet, Cocytus, Phlegethon a Piriphlegethont) Jakmile projdete kolem tříhlavého psa, dostanete se k jezeru Amsankt. Je to vstup do "pekla". Vaše duše tam bude uchována se spoustou dalších.
I v tuto teorii příliš nevěřím. I když je pravděpodobnější než 2.

4. OCITNETE SE V JINÉ GALAXII
Tuto teorii jsem vymyslela já, ale určitě to někoho napadlo už dřív. Jakmile zemřete je možné, že se ocitnete v jiném vesmíru. Narodíte se tam (nebo se tam třeba objevíte) jako úplně nová osoba. Budete jiné rasy, pohlaví a kdovíčeho ještě. Svůj život předtím si nebudete pamatovat. Je možné, že Země je pouze takovou zastávkou. Jako je zastávka autobusu... Zastavíte se na ní. Třeba na 70 let. Pak zemřete, jako kdyby jste nastoupily na autobus a odcestujete jinam, kde to bude pokračovat stejně.

5. BUDETE ANDĚLEM
Na toto téma byla napsaná spousta knížek. Zemřete a ocitnete se v jakémsi "nebi". Tam dostanete nějakou výzbroj a vydáte se na Zemi, kde budete pomáhat ještě žijícím lidem.

6. NIC
Po smrti nebude nic. Zemřete a budete v klidu odpočívat v hrobečku. 
K této, poslední teorii se přiklání 60% obyvatelů planety Země. Ale já jsem ráda, že patřím do těch zbylých 40......
 

3 people judged this article.

Comments

1 Pája Pája | 18. january 2011 at 21:16 | React

Já osobně věřím v tu reinkarnaci, věřím, že tělo je jen zastávka pro naši duši. Jakmile tělo zemře, duše se přesune někam jinam a vy se tzv. znova narodíte (znova jako člověk nebo i dokonce jako nějaké zvíře) a tak to jde stále a stále dokola. Je to na způsob koloběhu vody. A pokud je pravda, v co spousta lidí věří, že Svět stvořil Bůh, jsem ochotna se i k tomuto přiklonit a tvrdit, že jakmile zemřete,;-) Bůh Vás pošle na další loď. ALE I KDYBY TO TAK NEBYLO, VĚŘÍM V DUŠI A TZV. ZASTÁVKY a že je život na Zemi něco jako poznávání postupně celého světa z několika stránek.....

2 Grizzly Grizzly | Web | 19. january 2011 at 15:39 | React

[1]: podobně ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.