31.10.2011 - Užijte si Samhain! :)
14.08.2011 - Návštěvnost přesně 2000!! Děkuji moc!
10.02.2011 - Návštěvnost už je přes 1000! Děkují!
27.11.2010 - Nový design a nové avatary
27.11.2010 - Blog přesunut na tuto adresuOSW-O Star Wars czech fansite
Baeta solitudo....

BLOG DOČASNĚ NEAKTIVNÍ KVŮLI LENOSTI ADMINKY :D :D :D

Německo - Pevnost Königstein

26. march 2011 at 17:18 | Grizzly |  + Cesty tam a zase zpátky


Dneska jsme s rodinou vyjeli na malý výlet do Německa. Cílem byla pevnost Königstein.


Jeli (to slovo se mi nelíbí!) jsme přes Děčín a přes Hřensko. Cesta dlouhá a únavná. Cesta, ze které mi málem bylo špatně. Auto se třáslo a my jsme zatáčeli z jedne zatáčky do druhé. Až jsme dorazily do Německa. Tam nebyla cesta o nic lepší. Další pulhodina mučení.
Když jsme dorazily na místo a vyšli z auta, měla jsem pocit, že by bylo rozhodně lepší, kdybych zůstala doma. Nemusela jsem přežívat nevolnost, která mě vždy dostane při cestě autem a LIJÁK, který se spustil, jakmile jsme z auta vystoupili. Ale teď se vrátíme zpátky k tématu. Takže:
Koupili jsme lístečky na auto-vláček (hin - 10,5; hin und zurük - už nevím) a nasedli.

OOčekávali jsme, že bude následovat velice dlouhá cesta nahoru do kopce. Avšak byli jsme zklamani. Za 4 minuty jsme už byli nahoře. Do prdele! 4 minuty jízdy za 10,5 euro!
Pak jsme se vydali koupit lístky. A zároveň i audio-guidy (2,50 Euro za kus).

Po prohlídnutí plánku, který nám paní in Kartenschalter půjčila stejně jako audio průvodce jsme se vydali k výtahu. Obrovský, masivní, železný výtah! Vyjeli jsme nahoru a překvapil nás docela pěkný výhled.
Ale nejen to nás převapilo. Překvapil nás taky ledový severní vítr. Byla tam zima jak na Sibiři! Zmrzli jsme hned. Proto jsme se vydali po krají pevnosti, aby jsme našli nějaké mini muzeum, kterých tu prý najdeme hodně. A našli jsme. Muzeum se zbraněmi a figurínami vojáku. Bylo to tam chudé. Velice chudé. Bílé zdi, čtyři vitríny. První - figurína vojáka. Druhá - ukázka brnění. Třetí - ukázka mini-děla. Čtvrtá - sečná zbraň která-není-meč-ale-zrovna-mi-vypadl-její-název. Avšak asi hlavním úkolem tohoto muzea nebylo ukázat nám tyto čtyři vitríny a texty, kterým stejně nikdo nerozuměl, ale děla. Těch tam bylo spousta. Opravdu pěkná, měděná děla.Po prohlídnutí děl jsme vyšli ven. Zima nás už tolik nepřekvapila. Přece jen jsme v horách.. Dalo se to čekat. Šli jsme dál tam, kam nás nohy vedly. Došli jsme k teleskopu, hodili tam 1 Euro a podívali se, co dělají lidi dole ve městě (tady jsem si řekla, že by bylo opravdu zajímavé, podívat se z něj v nocí na hvězdy). Pak jsme vykročili dál. Na cestě nás nepotkalo nic zajímavého kromě bisty jistého George Königa, předpokládám, že to on založil tuto pevnost. VZ tomto místě mi audio-průvodce oznámil, že pevnost byla zdolana pouze jednou a to 17-ti letým klukem, kominíkem, který jí vylezl za hodinu a půl. Stalo se to někdy v 19. století a prý, že za to musel strávit 12 dnů ve vězení.


Co následovalo pak? Další spousty výhledu a teleskopu. Až jsme došli na místo, kde byl prý položen základní kámen pevnosti. Byl to "domeček", který vidíte na fotce dole.

Když jsme došli k této budově, už jsme zase byli zmzlí až na kost. Vydali jsme se dalšímu muzeu. Tento mě opravdu velice překvapil! Po vstupu jsem se všimla horníka. Figurína. Ale vypadá natolik opravdický! Hmmm.. O čem bude asi toto muzeum? Pokládala jsem si otázky. Studna. Opravdu velká studna. Studna, hluboká 125 metrů. Studna, na jejíž dno nedohlédnem. Studna byla zasklena, aby do ní neskákali sebevrazi, ale vedle visela obrazovka, která ukazovala na její dno. Řekla bych, že ta kamera, která toto snímala se musela nacházet tak nějak v půlce té studny.
Po tomto muzeu následovala spoustu dalších. Muzeum, které ukazovalo, jak se uschovával majetek majitele hradu. Muzeum, který nám dával nahlížet do starých stájí. A pak byl najednou konec. Ano, opravdu konec. Prošli jsme bránou, zvanou Medúzinou bránou. Jmenovala se tak podle Medúzy Gorgony, která byla na ní zobrazena. A ocitli jsme se před nám jíž známým výtahem.

 

5 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.