31.10.2011 - Užijte si Samhain! :)
14.08.2011 - Návštěvnost přesně 2000!! Děkuji moc!
10.02.2011 - Návštěvnost už je přes 1000! Děkují!
27.11.2010 - Nový design a nové avatary
27.11.2010 - Blog přesunut na tuto adresuOSW-O Star Wars czech fansite
Baeta solitudo....

BLOG DOČASNĚ NEAKTIVNÍ KVŮLI LENOSTI ADMINKY :D :D :D

April 2011

Blood

30. april 2011 at 19:47 | Grizzly |  + Články týdne
Krev? Co je pro mě krev. Červená tekutina. Nevadí mi. Teda, pokud nejde o mojí krev. Pokud nejde o ránu, ze které někd krvácí. Pokud ano, pak je to špatné... Je to tekutina tisíců pocitů... Pro někoho strach, pro někoho touha a pro někoho, pro někoho pouze slovo.. Pro mě je to jenom "vodička" potřebná k životu...

29th April 2011: Restaurant

29. april 2011 at 22:06 | Grizzly |  + Deník
Hmmm.. Myslíte že to takhle půjde dál? Zajímá mě, jestli aspoň někdo pomáhá rodičům... Já musím. Jsem nucená, ale nebaví mě to. Třeba dnes. Nechápu, jak do naší rodiné restaurace se mohlo vejít přes 100 lidí.. Sedí tam a žerou.. Matka nestíhá. Kuchařka nestíhá. Servírka nestíha. Co myslíte, že udělá moje máti? Samozřejmě.. Jsem tu přece já! Sedím doma za compem... Takže dopadlo to takto: Šla jsem do restaurace a 3 hodiny jsem tam myla a utírala nádobí.. Snad mi za to matka aspoň zaplatí :]
Ale teď ta nejdůležitější otázka: Jak se chci dostat na jednu z univerzit v Anglii, pokud budu nadále pomáhat v RESTAURACI???!

Russia, Moscow, The Pushkin Museum of Fine Arts

16. april 2011 at 17:59 | Grizzly |  + Cesty tam a zase zpátky
Ve čtvrtek 14. dubna mě metro zavedlo do velice pěkného muzea. Muzea, do kterého byl přivezen z římského muzea Borghese obraz od mistra Raphaela. Obraz, zvaný Dáma s jednorožcem. Obraz, jenž byl mnohkráte překreslovan. Obraz, na němž byla původně nakreslená dívka. Dívka, která měla pohozený přes ramena plášť, dívka, která v ruce držela pero a něco čmárala na dřevěné kolo. Avšak jak čas plynul, účně mistra Raphaella jeho výtvor překresloali. Hned následující předělal kolo na psa. Psa, jako symbol věrnosti. Hned po nějaké době, ale další účeň, podle kterého se pes ke krásné slečně nehodil, předělal ho na jednorožce. Dámě udělal z pláště pěkné šaty s nařasenými rukávy. A v tomto stavu se nám obraz dochoval do dnes.

V muzeu najdete také spoustu dalších obrazů od světoznámých mistrů. Od mistrů italských, holandských a dalších. Mě ale zaujali sochy. Měli tam spoustu soch. Bozi a bohyně byli hlavním námětem. Sochy zaplňovali hned 4 místnosti. Když počítám i jednu chdbu. A právě tato chodba je středem mého zaujetí. Právě tato, nadmíru rasistická chodba!


Sliby do budoucna

12. april 2011 at 22:47 | Grizzly
Takze. Situace se ted vyvyji takto:
Jsem v Rusku.
Navstivila jsem nespocet muzei. Co z toho plyne?? Neco kolem 10 prehlednych cestopisu doplnenych spoustou fotek.
Take jeden clanek o skolstvi v Rusku pribyde.
Mozna take konecne dodelam preklad kapitoly z knihy Labirint odrazu.
Precetla jsem sice spoustu knizek, ale nemela jsem cas o nich napsat -> Recenze + projekt Books in my thoughts.

Toto je asi zatim vsechno.
Preji peknou noc.. Aha... U nas uz je po pulnoci.. Ale u vas jeste neni ani 11.... Tak preji pekny vecer a u pristiho clanku na shledanou!

Peklo

9. april 2011 at 13:44 | Grizzly |  + Články týdne
Peklo. Místo, o kterém povídá spousta knih. Většinou nějakou částí spojených s náboženstvím. Já nevěřím v jediného Boha. Stejně jako nevěřím v Ráj, tak nevěřím ani v peklo. Ale jak si ho představují? Vždy jinák. Když říkám "Tady je to peklo!" tak si ho představují jako místo, kde se lidí velice, ale opravdu velice tělesně namáhají.. Místo, kde je strašně teplo.. Místo prosmrděné potem. Takže hřiště u nás na gymplu. Když říkám "Jdi do pekla!" Tak myslím místo, kde čerti pečou lidí na panvičce. Když přemýšlím o pekle v nějakých knížkách, tak si peklo představují jako místo, odkud pochází ďáblové.. Místo, kde vládne Satana. Peklo na zemi, si představují jako nevinné zabíjení.. Jako černé mše... (Například kniha Exorcista)

Vrána | The Crow | 1994

8. april 2011 at 23:18 | Grizzly |  + Recenze: Filmy
Toto byla tmavá a strašidelná noc. Noc odporného svátku Halloween. Skupina násilníku a zabijáku se vtrhla do domů mladého páru a krutě ukončila život Erica Drovena a po krátkých "hrátkach" i jeho nevěstu Shally. Avšak za rok se Eric vrácí. Hodla pomstít Shallinu smrt. Vylézá z hrobu a následuje havrana. Havran - spojník mezi světem živých a mrtvých...

Apríl

2. april 2011 at 14:56 | Grizzly |  + Deník
Proč mi ten den připadá tak divný? Dneska jsem o tom měla v jídelně filosofickou debatu s Unununium~... Vždycky, když jsem chodila na základku, na apríla jsem se připravovala... Vždycky jsem měla připravené vtipné odpovědi na dotěrné vtipy spolužáku.. Na kanadské žertíky.. Vždycky jsem je ráda podpořila, pokud připravovali něco *hehe* vtipného na učitele... Vždy...Dávali jsme učitelům na židlí připínačky, mazali jsme tabuli mýdlem (nepíše křída... :D) jednou jsme dokonce hodily droždí do záchodu až vybuchla kanalizace a my jsme měli týden prázdniny.