31.10.2011 - Užijte si Samhain! :)
14.08.2011 - Návštěvnost přesně 2000!! Děkuji moc!
10.02.2011 - Návštěvnost už je přes 1000! Děkují!
27.11.2010 - Nový design a nové avatary
27.11.2010 - Blog přesunut na tuto adresuOSW-O Star Wars czech fansite
Baeta solitudo....

BLOG DOČASNĚ NEAKTIVNÍ KVŮLI LENOSTI ADMINKY :D :D :D

September 2011

28th September 2011

28. september 2011 at 18:42 | Grizzly |  + Deník
A zase něco ze života :)

Sestra má narozeniny.
Nikomu bych to nepřála zažít.
8 holek (6-10 let) ti běhaj po bytě, dělaj bordel, řvou, chtěj po tobě, abys vypla hudbu a pak hrajou s panenkami Barbie.
Co bych dala za chvilku ticha!
Do prdele, proč ta trampolíná musí být zrovna u mě v pokoji??????? Brr.. Teď se všichni (s prominutím) nasrali ke mě do pokoje a skáčou na trampolíně. Jedna s sebou dokonce přitáhla švihadlo a zkouší zkákat zároveň na trampoíně a přes švihadlo.
Ach jo. Já jsem tu nejstarší, takže pokud si zlomí vaz, bude to na mě...

Dočetla jsem The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star od Nikky Sixxe. Úžasná kniha. Sice se tam objevují... zajímavé... výrazy, ale stojí to za to. Originální deník, do kterýho Nikky píše jeden rok všechny své pocity.. Jak nesnáší heroin, a jak je na něm závislý.. Jak se chce zbavit své závislosti, ale jak ho všude doprovázejí dealeři. Jak pod vlivem drogy má halucinace.. Zelený lidičkové, kteři okupují jeho barák... Knížka se mi opravdu líbila :)

Zase se u mě začala projevovat láska k MMORPG.... Hraju Battlestar Galactica Online. Je to pěkná 3D hra... Taková standartní, ale když nemáš co dělat, tak ti to plně stačí :) Ten obrázek vpravo je moje postavička v BGO.

Teď se dívám na svůj blog a mám takový divný pocit.... Netuším proč, ale jsem na něj hrdá... Kvůli tomu, jak vypadá... Příjde mi natolik originální, výjimečný... Až je to vtipné :D
Chci se tomu smát, ale zároveň ho chci ukázat celýmu světu... Opravdu divný pocit...

Matthew Stover - Štěpný bod | Shatterpoint (Star Wars: Clone Wars novels #1)

25. september 2011 at 18:15 | Grizzly |  + Recenze: Knihy

Mace Windu je žijící legenda: mistr Jedi, zkušený diplomat a vynikající bojovník. Je znám jako muž přinášející mír - ale galaxie se poprvé za tisíc let ocitá ve válce. Rada Jediů vyslala na planetu Haruun Kal Depu Billabu - Maceovu bývalou padawanku - aby vycvičila místní partyzány v boji proti separatistům. Depa však zmizela. Jediným vodítkem k jejímu nalezení je záhadná nahrávka svědčící o šílenství a vraždění… nahrávka Depina hlasu. Mace Windu ji vycvičil. Jenom on ji může najít.
Autor: Matthew Stover
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2005
Počet stran: 320
ISBN: 80-252-0255-0


Přečtení této knížky mi trvalo týden (což je můj osobní rekord.....). Nevím, proč mi to šlo takhle pomalu.
Ale musím přiznát, že se mi to líbilo. Líbilo se mi, jak autor všechno popisoval. Líbilo se mi, jak to bylo podrobný.. Krajinu neodbyl pouze jednou větou a přesto to nepůsobilo nějak nepatřičně.
Líbilo se mi, že jsem se dokázala vcítit do děje. Někteři autoři prostě nědokážou napsat knížku takovým způsobem...
A teď přejdu k tomu, co se mi nelíbilo...
Ale toho bude málo :D
Nelíbila se mi pouze jedna část. Část v druhé půlce druhé části... Nelíbilo se mi, že tam autor více než 20 větami popisoval, jakou měl kdo výzbroj. Jak už jsem psala do BIMT, koho by zajímalo, jestli maj vojáci brnění Graylite, nebo nějaké jiné? Mě ne.
Ale Star Wars je o válce. Proto ani toto není moc velký mínus.

Hodnocení: 4/5 (really licked it)

5) Matthew Stover - Star Wars: Shatterpoint

25. september 2011 at 17:35 | Grizzly |  - Books in my thoughts
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Doporučení od známýho (spíš rozkaz, abych si to přečetla co nejdřív :D)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tan pel'trokal (Zkouška džunglí)

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Válčit
(nesnáším tento bod... nikdy u něj nemůžu vymyslet něco normálního....)

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Dobrý dojem ve mně zanechala Chalk (Liane Trevval). Celý život jít za jedným cílem...
Ale přesně opačným dojmem na mě působil Kar Vastor. Takové nechutné zvíře!

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbil se mi nápad s džunglemi :)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nelíbilo se mi, jak autor někde ve druhé půlce druhé části popisoval výzbroj... Koho by zajímalo, jestli měli brnění Graylite nebo nějaké jiné??? Mě ne. A pokud čtete 20+ vět za sebou o výzbroji a zbraních, už vás to začíná trochu nudit....

Problém Izraelu a Palestíny, pár pětek a má "popularita"

23. september 2011 at 20:12 | Grizzly |  + Deník
Aneb události posledního týdne....

1. Problém Izraelu a Palestíny
Brali jsme to na občance a dost mě to zaujalo.. Prý, že ten, kdo to vyřeší dostane nobelovku.. A co doprovází ziskání nobelovky???? Získání obrovských peněz... A já jsem skoro na mizině, takže by se mi to docelo hodilo. Mám rozepsaný článek na toto téma, který bude zveřejněn někdy o víkendu...

I. Návrat do reality

17. september 2011 at 19:18 | Grizzly |  § Zápisky z budoucnosti
1.12.2012
Porozhlédla jsem se a zjistila, že to tady znám...Všechno na svých místech... Stůl pod oknem, u druhého, střešního okna stojí dalekohled. Všude plakáty s vesmírnou tématikou. Postel v rohu... Ten pokoj.. Je to přece MŮJ pokoj!!! Byl, to můj pokoj... Pokoj, ve kterém jsem žila od svého narození až do svých 14 let...
"Pokusy s časem" Odfrkla jsem se.
"Pokusy s časem do prdele!!" Zařvala jsem a v mém hlase byla slyšet hořkost... Uplynulo tolik let! Pět let bez rodiny... pět let v neznámé a tak daleké budoucnosti....
Zaslechla jsem kroky na schodech. A terve pak jsem si uvědomila kde jsem a kdo jsem.
Jekaterina Angelova. 19 let. Původem z Ruské federace. V září 2012 přesunutá o 100 let pozdějí z účelu vědeckého výzkumu na MUČ.
Jenže po mém přesunutí do roku 2112 uplynulo pět let, než jsem se mohla vrátit zpátky. Předtím mi bylo čtrnáct... A navíc, "zmizela" jsem na začátku podzimu. Pohled z okna mi prozradil, že je zima. Zima roku 2012. Zmizela jsem minimálně před třemi měsíci!
A najednou jsem zaslechla kroky na schodech.. Schovala jsem se do skříně a škvírou pozorovala, co se bude dít...

Past life

11. september 2011 at 15:13 | Grizzly |  + O mně
Já vím, že to vypadá docela nepatřičně na tento blog... Jenže moje "duše" (já nevím, jak bych tomu měla říkat :D) je rozdělená na dvě části... Jedna patří sci-fi, druhá fantasy... Občas převáží jedna půlka (a pak vznikne něco typu tohoto blogu...), občas převáží ta druhá půlka... A pak vzníkají blogy, na kterých slibuji, že budu psát fantasy povídky... Blogy, který na první pohled vypadají pěkně, ale jsou o ničem... Anebo takovýto články, jako je tento...


Přepadla mě taková nálada, že jsem se rozhodla udělat něco, co NIKDY nedělám... Prohlížela jsem si barbínovské blogy.... Asi jsem chtěla nějak tu náladu vylepšit záchvaty očekávaného smíchu.. Avšak nic.. Místo toho jsem natrefila na jeden článek.. V tom článku byla spoustu odkazu na různé generátory jmen... Mezi nimi byl i generátor, který vám řekne, kým jste byli v minulém životě... Mě vypadlo, že jsem byla věštkyně, kterou poslali do vyhnanství... Prý jsem pocházela z Itálie... Způsob smrti bylo pohřebení zaživa... Opravdu zajímavé (zvlášť, když někdy dokážu předpovídat písničky v nahodném výběru, nebo třeba vím, co se stane za pár vteřin....), i když je to pouhý generátor :))

4) Holly Black - Daň peklu

10. september 2011 at 17:39 | Grizzly |  - Books in my thoughts
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Zaujal mě nazev.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Legendy, víly

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Okouzlit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožnila bych se s Roibenem. Jedině ten mi z celé knížky přišel.. normální :D :D
Rozhodně bych nechtěla být hlavní postavou, Kayou Fierch. Na svých (prý) šestnáct let mi přijde děsně... dětská.. avšak ne tou roztomilou dětskostí, ale nějakou jinou, dospělou, chromou dětskostí...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Opravdu se mi líbilo, že se knížka okamžíkami vrácela do starých skotských a irských legend... Třeba vílí tance pod paloučkem, magii jmén... A také se mi líbilo, jak byla každá kapitola doprovázená nějakým citátem, který se ke kapitole opravdu hodil.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Škoda, že pouze jedno... Těch tam bylo!!!! Ale já zmíním překladatelku... Jak může do prdele překládát jména??? Děsně jsem se smála, když jsem četla Harryho Pottera. Brumbál???! Lenka Láskorádová????? A tady! Chudácí skřítkové!! Jejích jména utrpěla nejvíc.. Bodláčnice, Loutnička, Špičák... A nebo taky název druhu: Plivnice... Omg..

United Kingdom

10. september 2011 at 16:40 | Grizzly |  + Deník
Včera jsem zjistila něco.... nadpřirozeného.. úžasného, naprosto BOŽÍHO!!!!!!!!!
Já jedu do Anglie. Já jedu do ANGLIE!!!! Já JEDU do ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!! JÁ JEDU DO ANGLIE!!!

Eh, omlouvám se :D :D :D Ale když je to tak úžasné!! Já prostě jedu do Anglie!!! I když se musím každý den hodinu učit ájinu a dívat se na film v ájině (ale mám povolený ruský/český titulky :)) A navíc ne samá, ale s mou nejlepší kamarádkou :)) Evičkou :)) Tak tady program, aby to aspoň nebyl článek o ničem :D

Severní Anglie a Lake District

(Zájezd Gymnázia Teplice)

V období podzimních prázdnin od 23.10 do 29.10.2011

PROGRAM

1. den: Odjezd od Gymnázia Teplice, tranzit přes Německo, Belgii a Francii
2. den: V ranních hodinách přeprava trajektem z Calais do Doveru.
York - celodenní prohlídka města včetně nejkrásnější anglické katedrály a muzea Vikingů.
Procházka po nejzachovalejších středověkých městských hradbách v Anglii.
Ubytování v hostitelských rodinách.
3. den: Goathland - starobylé nádraží, kde se natáčel příjezd Harryho Pottera.
Whitby - přímořské město, místo, odkud vyplul James Cook na objevitelské výpravy, zbytky opatství.
Místo, kde se vylodil hrabě Drákula ze Stokerova románu - Drákulovo muzeum.
Flamborough Head - úchvatné divoké útesy a skalní útvary v moři, maják.
Ubytování v hostitelských rodinách.
4. den: Romantický národní park " Yorkshire Dales".
Wharfedale - krásné údolí s typickými vesničkami..
Grassington - městečko, kde se zastavil čas.
Bolton Abbey - zbytky opatství uprostřed nádherné krajiny opředené legendami.
Malhamdale - nejvyhledávanější údolí ("dale") se zajímavými přírodními úkazy.
Malham Cove - přírodní amfiteátr z bílého vápence, další místo, kde se točil film s Harry Potterem.
Malham Tarn - jezero ztracené ve vřesovištích.
Gordale Scar - dramatická soutěska vzniklá propadem dutiny ve skále.
Janet´s Foss - vodopád, kde se voda tříští po mechem porostlé skále.
Ubytování v hostitelských rodinách.
5. Den: Přejezd do Lake District - národní park s četnými jezery a horami, procházka podél největšího jezera tohoto parku - Windermere.
Ubytování v hotelu na cestě do Londýna.
6. den: Celodenní prohlídka Londýna včetně projížďky lodí po Temži.
Ve večerních hodinách odjezd z Londýna, přeprava trajektem.
7. den: Návrat přes Francii, Belgii a Německo.
Příjezd ke gymnáziu Teplice.

Cena: 7290,-

Jak já se na to těším :D :D :D A na to, jak tu zveřejním spoustu fotek :D :D :D A sakra, já ještě dlužím fotky z Petrohradu, Chorvatska, Vídně...

Holly Black - Daň Peklu | Tithe (The Modern Faerie Tales #1)

10. september 2011 at 14:36 | Grizzly |  + Recenze: Knihy
O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující se po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefit na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí....

Autor: Holly Black
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2007
Počet stran: 240Daň peklu. Zaujal mě jedině název. Obálka nic moc... Ale důležitý je obsah, že? Takže:
Líbilo se mi, že v knížce autorka spojila legendy a balady(tance elfů pod kopcem, hnědě označená místa vstupu, síla jména....). Líbil se mi popis postav, třeba Roiben mi přišel děsně sympatický :) Líbil se mi originální nápad. Líbí se mi taky, jak je každá kapitola doprovázená citáty... A tady seznam kladů končí...

To, za co autorka nemůže je český překlad. Ale musím říct, že byl děsný... Nesnáším překlad jmen... V Harrym Potterovi to byl Brumbál... Tady překladatelka poskvrnila skřítky... Plivnice, Bodláčníce, Loutnička, Špičák... Mama Mia!

A pak se mi nelíbila matka dívky.. Matka-rockerka je ještě v pohodě, ale TAKOVÁDLE matka-rockerka, to je na tu, dětský vypadající knížku moc... Babička taky nebyla dobrou volbou... A postava "dobré" královny nakonec byla taky děsná... Dá se říct "nekvalitní"

A přesně timto slovem, z předposledního odstavce bych pojala zpracování knihy... Nekvalitní...

Hodnocení: 2/5 (it was ok)

Komix: Jules Verne - 20000 mil pod mořem

9. september 2011 at 1:47 | Grizzly (Kapitánka Nemo) |  + Recenze: Knihy

Záhadná mořská příšera vyvolává paniku ve všech světových oceánech. Tato obluda má již na svědomí nejen řadu lodí, ale i mnoho lidských životů. Na moři není jediného místa, kde by byly posádky v bezpečí! Jako odpověď na časté útoky vysílá americká vláda do boje s netvorem výpravu s jasným cílem - vystopovat a zničit. Mezi členy výpravy jsou profesor Pierre Aronnax, mořský biolog, i s jeho věrným sluhou Conseilem, a také celosvětově proslulý lovec, Kanaďan Ned Land.


Autor: Jules Verne (Považovan za zakladatele sci-fi)
Ilustrace: Bhupendra Ahluwalia
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 14.04.2010Knížku jsem si půjčila v knihovně, jelikož mě trefil do očí ten název: 20000 mil pod mořem. Kdo mě znal dřív, tak ví, jakou přezdívku jsem vždycky používala: Kapitánka Nemo. Podle toho úžasného kapitána Nautila. Když jsem uviděla knížku, hned jsem po ní skočila. Přišla jsem domu a otevřela jsem jí. Opravdu za kratičkou dobu jsem přečetla tuto zjednodušenou podobu knížky.
Ze začátku jsem se opravdu lekla. To, když jsem otočila na druhou stranu a tam nějaká zelená příšera, jak z komixu o Supermanovi.. Lekla jsem se, co to je za věc, která předělala legendární Verneovo dílo na další supermanský komix.. Naštěstí se hned na vedlejší stránce objasnilo, že se to profesorovi jenom zdálo. Naštěstí...
Taktéž se mi nelíbilo, jak tu byl zpodoben Nautilus. Jinak bylo vše v pohodě. Kresby taktéž. Postavy mi byli sympatické, ale kapitán mi přišel... jiný, než v knize....

Hodnocení: 8/10