31.10.2011 - Užijte si Samhain! :)
14.08.2011 - Návštěvnost přesně 2000!! Děkuji moc!
10.02.2011 - Návštěvnost už je přes 1000! Děkují!
27.11.2010 - Nový design a nové avatary
27.11.2010 - Blog přesunut na tuto adresuOSW-O Star Wars czech fansite
Baeta solitudo....

BLOG DOČASNĚ NEAKTIVNÍ KVŮLI LENOSTI ADMINKY :D :D :D

Komix: Mark Twain - Johanka z Arku

7. september 2011 at 19:51 | Grizzly |  + Recenze: Knihy

Johanka z Arku byla obdařena věšteckými vizemi, jež ji nabádaly k osvobození Francie od anglických armád. Díky síle své osobnosti i schopnosti předpovídat budoucnost přesvědčila francouzského krále, aby jí svěřil velení francouzských vojsk. Na oplátku pak se skupinkou svých následovníků zlomila moc Angličanů a její přesvědčivost jí zajistila jedno z čelných míst ve francouzské vojenské historii.


Autor: Mark Twain (Napsal taktéž Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckelberryho Finna)
Ilustrace: Rajesh Nagulakonda
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 25.03.2011


Na knížku mi padl pohled v knihkupectví. Na první pohled byla pěkná. Ale přišla mi nějaká teňoučká, tak jsem jí otevřela. Zjistila jsem, že se jedná o komix. Komix přehledně, ale pro někoho možná nesrozumitelně vyprváví o Johance z Arku. Vyprávěčem je Ludvík de Conte, Johančin kamarád, jenž s ní byl po celý její život.
V příběhu se taktéž vyskytují poznámky-vysvětlivky. Například, v texte se vyskytuje zmínka o Stoleté válce, v podnámce pod textem je hned vysvětleno: "Stoletá válka byla konfliktem, který trval od roku 1337 do roku 1453 a v němž dva královské rody soupeřily o nárok na francouzský trůn." Stručné a jasné.
Jelikož toto období jsme už brali (před dvěma lety), bylo pro mě pěkné si to připomenout takovouto formou.
Ale skutečně mě zajímá, jestli to Twain sepsal většinou podle pravdivých události nebo si většinu vymyslel. Avšak nepodářilo se mi to vypátrat.
Musím říct, že ve mě komix zanechal dobrý dojem. Když Johanku upalovali i přesto, že prosila, aby jí zavraždili jinák, tak mi dokonce ukápla slza, jak pěkně je to popsaný.
Na způsob kresby nemůžu říct nic špatného. Avšak dobrého o moc víc taky ne. Myslím, že nebylo účelem udělat Johanku opravdu hezkou, ale podle mě by jí mohli udělat aspoň o kapánek hezčí. Jelikož je to komix a u komixu je kresba důležitější příběhu, trošku to sníží mé celkové hodnocení...

Hodnocení: 6/10
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.